Mobilní ploty

Zapomněli jste heslo?
Nová registrace
Rychlé vyhledávání

Přístupnost a použitelnost stránek

  • Internetové stránky www.mobilniploty.cz jsou navrženy a zpracovány s ohledem na maximální přístupnost obsahu.
  • Při tvorbě stránek v maximální míře přihlížíme k hlavním normám WCAG (Web Content Accessibility Guidelines). Stránky splňují podmínky pro zveřejňování informací dálkovým přístupem ve shodě s takzvanými pravidly WAI (Web Accessibility Initiative, Iniciativa pro bezbariérový přístup), akceptují doporučení Best Practice Ministerstva informatiky ČR (http://www.micr.cz/scripts/detail.php?id=1588) a metodické pokyny "Blind Friendly Web" (projekt Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých).
  • Obsah i jeho rozvržení na stránkách jsou vytvořeny strukturálním HTML 4.01 Transitional, samotná grafická úprava pak pomocí kaskádových stylů (CSS). Velikosti textů jsou definovány v relativních jednotkách a lze je jednoduše zvětšovat a zmenšovat pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů.
  • Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami (formou alternativního obsahu).
  • Stránky jsou testovány v běžně používaných Internetových prohlížečích – MSIE 5.5 a vyšší, Opera 7 a vyšší, Mozilla FireFox a Gecko, Netscape 6.0 a vyšší a Konqueror, rozlišení obrazovky minimálně 800x600 bodů (doporučené rozlišení 1024x768), hloubka barev HighColor, kódování písma Windows 1250 (font Arial).
  • Stránky umožňují tisk vybraných informací na tiskárnách.